Back

Nr 3 - Co nowego w Profil Software?

Table of Content

  Profilowa miesięcznica (14.10.2022)

  Ważna data: 14.10

  14.10 będziemy świętować Profilową miesięcznicę i z tej okazji po pracy idziemy na laserowy paintball do Zoltar w Gdyni. Na miejscu podzielimy się na team'y i będziemy po kolei rywalizować. Pozostałe atrakcje, które znajdziecie na miejscu to: strefa VR i symulatory rajdowe. Klasycznie będzie też pizza, piwo i inne dobre trunki :)

  python-software-house
  vr

  Szkolenie AWS

  6 października odbędzie się druga część szkoleń AWS, prowadzonych przez Kamila W. Zaczynają się o 16:00 i będą trwały około 2 godziny plus przerwa. Po pierwszej godzinie będzie pizza itp., także zakładamy, że szkolenie będzie trwać mniej więcej od 16:00 do 19:00.

  zdjecienewsletterzoryg

  Szkolenia wewnętrzne

  26 października odbędą się comiesięczne szkolenia wewnętrzne. Marcin Dębowski będzie mówił o monorepo tools (nx)“, a Mateusz Piekarek o “GitOps".

  Po szkoleniach klasycznie pizzka, browarek itp. oraz turniej gry w piłkarzyki. Więcej szczegółów na temat turnieju podamy bliżej 26.10.

  DesignWays Conf (EXPO Kraków) 19-20.09.2022

  Nasz team UX/UI wybrał się na konferencję DesignWays, która odbywa się w Krakowie w dniach 19-20.09. Jest to dwudniowa konferencja, tworzona przez społeczność designerów dla innych designerów. Jest to event, podczas którego zarówno designerzy początkujący, jak i Ci bardziej zaawansowani mogą otrzymać dużą dawkę praktycznej wiedzy i inspiracji. Można w niej brać udział zarówno stacjonarnie, jak i online.

  Z naszego teamu UX/UI pojechali: Maria,Simon, Iweta i Łukasz K.

  https://www.designways.io/

  designdaysconf

  JS NG POLAND konferencja IT 25-26.10.2022 w Warszawie

  Kolejnym ważnym wydarzeniem, na które wybiera się spora część osób, jest konferencja JS NG Poland. Jest to konferencja dla Frontów, na którą jedzie od nas aż 12 osób. Na wydarzeniu można spotkać i porozmawiać z wieloma ekspertami z branży oraz uczestniczyć w specjalnych sesjach, na których można będzie posłuchać, między innymi rozmów na tematy: Primitive obsession - and how to fight it with TypeScript, The future of the INSTANT web, czy Simplifying JavaScript Objects, i wiele więcej.

  Profil organizuje bilety i noclegi, korzystając z funduszu szkoleniowego.

  https://www.js-poland.pl/

  jsconf

  PyconPL 2022 w Gliwicach 04-06.11.2022

  14 konferencja PyconPL odbędzie się już 04-06.11 w Gliwicach. Podobnie jak w przypadku JS NG Poland, z Profilu wyrusza spora grupa uczestników. W tej konferencji weźmie udział aż 19 osób od nas. Jest to największe wydarzenie dla programistów Pythona w Polsce, na którym będzie można posłuchać wielu ciekawych prezentacji i uczestniczyć w warsztatach. Jest to idealna okazja do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, networkingu, a nawet do wzięcia udziału w konkursach programistycznych.

  Podobnie jak w przypadku dwóch pozostałych konferencji, Profil organizuje bilety i noclegi, korzystając z funduszu szkoleniowego.

  https://pl.pycon.org/2022/

  pythonconf

  Integracja w dniu programisty

  We wtorek 13 września obchodziliśmy Dzień Programisty. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić małą integrację, podczas której odbył się turniej ping-ponga oraz Wielki Quiz Wiedzy o Profil Software.

  Integracja, jak to zwykle u nas bywa, była poprzedzona była szkoleniami. Tym razem poprowadzili je: Przemek Grenda z tematem Unixowe skrypty powłoki dla programistów aplikacji internetowych orazMikołaj Dorosławski z prezentacją na temat Rust dla programistów Python’a (wprowadzenie).

  Poniżej znajdziecie link do prezentacji Mikołaja. Nagranie z prezentacji Przemka zostanie opublikowane już niedługo.

  Prezentacja Mikołaja

  Dziękujemy wszystkimi, którzy byli obecni i gratulujemy zwycięzcom quizu: Mateuszowi Bełczowskiemu (1 miejse) i Marcinowi Dębowskiemu (2 miejsce) oraz zwycięzcom turnieju ping-ponga: Dawidowi Rezmerowi (1 miejsce) i Michałowi Skałkowskiemu (2 miejsce). Nagrodami, podobnie jak w ostatnich turniejach, były vouchery do Empiku. Wszystkim pozostałym rozdaliśmy małe upominki w postaci notesu :)

  Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i jeszcze raz gratulujemy wygranych!

  szkolenia
  pingpong
  people

  Wycieczka do Małych Swornychgaci

  Wycieczka do Małych Swornychgaci już za nami. Tak jak było zapowiadane, na wycieczce były ogniska i kiełbaski, gry terenowe z wykorzystaniem rowerów elektrycznych, rowerki wodne i kajaki oraz rozgrywki piłki nożnej, czy siatkówki. Wyjazd można zdecydowanie zaliczyć do udanych, czego najlepszym dowodem są zdjęcia, które zamieszczamy dla was poniżej.

  Jak większość z was wie, na wyciecze zdarzył się też wypadek. Na szczęście Marcin wraca już do zdrowia, a my życzymy mu, by jak najszybciej się wykurował i do nas wrócił :)

  Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu, więcej zdjęć znajdziecie tutaj :)

  wspólne
  drużyna 1
  drużyna 2
  drużyna 3

  HR Raport

  Mamy dla was dwie świetne nowiny! Pisaliśmy już o tym, że od października dołączy do nas nowy kolega — doświadczony Backend, Maciej Olejnik, ale to nie wszystko :) W październiku powitamy także w naszym gronie Piotra Cybulskiego, który ma ponad 3 lata doświadczenia, a jego umiejętności obejmują: Python 3 (Django, Celery, Pandas, unittest). W tym Databases: PostgreSQL, MySQL.

  W listopadzie pojawi się u nas również nowa rekruterka, Aleksandra Skowrońska, która pracowała już jako Junior Recruiter dla Jit Team. Więcej informacji na temat naszych nowych kolegów i koleżanki otrzymacie w przyszłych numerach Newslettera :)

  Obecnie prowadzimy rekrutacje na staż na UX/UI — mamy bardzo wiele zgłoszeń, więc prawdopodobnie już niedługo powitamy w naszym gronie kolejnych stażystów.

  newsletter
  Monika_WójtowiczMonika Wójtowicz