Nr 7 - Co nowego w Profil Software?

Table of Content

  Miesięcznica Profil Software - Escape Room

  Jak już większość z was wie, 17.02 (piątek) odbędzie się kolejna miesięcznica Profil Software. Wybieramy się do Escape Roomów w Gdańsku (są wybrane dwa!), a potem do Bunkra w Gdańsku. Przed wydarzeniem podamy wam więcej informacji organizacyjnych. Dowiecie się, o której się spotykamy i na jakie teamy będziemy podzieleni :)

  Nie zapomnijcie zarezerwować daty w kalendarzu!

  virtual-escape-room

  Zmiany w kalendarzu

  Od tego miesiąca nastąpiły zmiany w kalendarzu. Black Conference Room i Blue Conference Room są teraz osobno, a jak ktoś chce dodać lub usunąć spotkanie, to należy odezwać się do dziewczyn z Administracji. W przyszłości będzie to można robić przez Organizera.

  Apka Organizer na iOS and Play Store!

  Aplikacja Organizer jest już dostępna do pobrania w App Storze i Play Storze. Dla przypomnienia: można ją znaleźć tylko za pomocą tego linku do App Store i tego linku do Play Store.

  Funkcje, które w tej chwili posiada aplikacja:

  • dashboard (info jak w organizerze webowym)
  • requesty (urlopy itp)
  • zamawianie jedzenia!
  • lista użytkowników (z szybkimi łączami do wykonania telefonu)

  Miłego użytkowania! :)

  apka

  Quantfolio visit 07-08.02

  W dniach 07 i 08 lutego odwiedzą nas Kenneth, Håkon & Martin. Z tej okazji cały team wybierze się we wtorek 07.02 na kolację do PG4 w Gdańsku.

  Raport HR: Dołączyli

  Hejka, dołączyłem do zespołu z początkiem tego roku jako tester. Zawodowo zajmowałem się też dużą ilością różnych i ciekawych rzeczy od niemieckich giełd po Alexe. Prywatnie mieszkałem też kilka lat za granicą. W wolnym czasie intresuję się dobrą kuchnią, winem, serem, jak NIE inwestować i jak znaleźć dodatkowe miejsce na więcej roślin w domu, kiedy każdy parapet jest zajęty.

  jakub_ewczynski

  Jakub Ewczyński

  QA Tester


  Od 2016 r. występuję w rolach PM/PO/SM/UX. Zaczynałem od start-up’u, z którym wszedłem na małą giełdę, następnie rozwijałem wtyczki do Jiry u partnera Atlassiana, całkiem spory e-commerce oraz narzędzie do planowania mediów w WPP. Miałem także przyjemność pracy w GovTechu (Kancelaria Premiera), gdzie m.in. przygotowałem pierwszą wersję wzoru nowego dokumentu do wymagań biznesowych i technicznych. Po godzinach rozwijam rodzinną szkołę IT, a w wolnym czasie zwiedzam Kaszuby i uprawiam lekkie sporty (bilard, CS, planszówki). W Gdyni mieszkam od roku, a przeprowadziłem z Warszawy.

  filip stolarski

  Filip Stolarski

  Scrum Master


  Cześć, Jestem fullstack web developerem posiadającym doświadczenie w różnych technologiach, takich jak JavaScript (React, Angular), Python (Django, Flask, FastAPI), PHP (Symphony). Nabyłem je, tworząc bardzo ciekawe projekty, o których z chęcią opowiem, jak się spotkamy. Może przy okazji gry w bilarda, piłkarzyki, ping-ponga lub na siłowni - coś innego? Coś na pewno wymyślimy, bo to nie jedyne z moich zainteresowań, gdyż lubię próbować nowych rzeczy - ostatnimi czasy głównie strzelam na strzelnicy. Do zobaczenia w biurze :)

  krzysztof grabowski

  Krzysztof Grabowski

  Fullstack Developer

  Raport HR: w przyszłości

  Od lutego dołączy do nas kolejna rekruterka, Klaudia Ostrowska. W najbliższej przyszłości dowiecie się o niej więcej :)

  Pod koniec lutego po ponad roku współpracy pożegnamy się zPrzemkiem Grendą oraz po ponad 3 latach z Sonią Stenzel. Dziękujemy wam obojgu za tę owocną współpracę i życzymy dalszego rozwoju na ścieżce zawodowej! :)

  Projekty

  Wojciech Wnęk dołączył na 3 tygodnie do Dynamite Analytics.

  Krzysztof Grabowski dołącza do Quantfolio.

  Reszta przydziałów projektowych bez zmian.

  Product Discovery Workshops

  Na początku tego roku mieliśmy trzydniowe warsztaty Product Discovery, które poprowadzili dla nas Tomasz Dzierżek i Łukasz Bręk. Dzięki warsztatom zgłębiliśmy techniki pracy nad projektem: Product Vision Board, Go Product Roadmap, czy User Story Mapping i podnieśliśmy nasz poziom w tworzeniu projektów od zera. Były to intensywne warsztaty, w których udział brali UX/UI Designers, Project Owners, Project Managers i Tech Leads. Mamy nadzieje, że dzięki warsztatom udało wam się spojrzeć na pracę nad projektem z szerszej perspektywy i że wpłynął one w pozytywny sposób na wasze doświadczenia pracy nad projektami.

  Ważne:

  Dostęp do Miro i hasło: k/CO'VoN=bE
  Link do krótkiej ankiety
  Prezentacja

  workshops_completed

  Webinar AWS

  W przygotowaniu jest webinar AWS, który poprowadzi dla nas ponownie Kamil Wałdoch. Wcześniej Kamil poprowadził dla nas warsztaty w biurze. Tym razem wydarzenie odbędzie się w formie webinaru. Webinar obejmuje tematy takie jak:

  • bezpieczeństwa i zarządzania uprawnieniami
  • deployment aplikacji frontendowej i backendowej przy użyciu Elastic Container Services i CloudFront
  • auto scaling i load balancing
  • projektowanie sieci, routing, VPC Endpoints oraz NAT i Internet Gateways.

  Datę ogłosimy już niedługo :)

  Monika_WójtowiczMonika Wójtowicz